TK Sklo Bohemia

Světlá nad Sázavou

Na co se můžete těšit na našich kurtech v roce 2024:

1.- 4. července - turnaj starších žáků 

13. července - turnaj babytenis

3. - 5. srpna - turnaj dorost

10. - 12. srpna - turnaj dospělí

17. - 19. srpna - turnaj mladší žáci

7. září - turnaj babytenis

+ utkání jarní soutěže družstev babytenis, mladší žáci, starší žáci a dospělí podle losu:

27. 4. - dospělí / TK Dolní Dobrouč

28. 4. - mladší žáci / DTJ Hradec Králové A

4. 5. - starší žáci / TK Havlíčkův Brod B

11. 5. - starší žáci / TK Eden Hradec Králové  C

- babytenis / TK Eden Hradec Králové A

12. 5. - mladší žáci / DTJ Hradec Králové B

25. 5. - dospělí / LTC Pardubice C

1. 6. - starší žáci / Sokol Smiřice B

- babytenis / DTJ Hradec Králové A

2. 6. - mladší žáci / TC Dvůr Králové A

15. 6. - dospělí / TO TJ Svitavy B

23. 6. - mladší žáci / TO TJ Tesla Pardubice A

Naše úspěchy v roce 2023 - 2024

Marek Mikeš uhrál finále debla na mezinárodním turnaji Tennis Europe U14 kategorie 2 v Rakovníku. 

Jarní brigády

začínají 18. března. Každý den po-pá 15.00 - 18.00. 

(sobota po tel. domluvě s Pepou 602 940 361).

Naše úspěchy v roce 2023 - 2024

Marek Mikeš 3. místo v deblu na mezinárodním turnaji ETA U14 ve Varšavě 

Elča semifinále turnaje mladší žákyně

První turnaj našich nejmenších. 1. místo Jirka Šlosr, 2. místo Albert Doležal, 3. místo Radek Chlád 

Kuba 1. místo Hradec Králové babytenis

Kuba 2.místo Hlinsko

Kuba 2.místo turnaj babytenis

Kuba 3. místo Svitavy

Kuba a Stellča 3.místo babytenis Pelhřimov

Stellča 2. místo turnaj v Třebíči kategorie babytenis

Stellča 3.místo Východočeské přebory babytenis

Štěpán Benda 1.místo čtyřhra mladší žáci

Štěpa Zatočil 1. místo mladší žáci v Havlíčkově Brodě  

Davča Mikeš semifinalista dvouhy a finalista debla na mezinárodním turnaji česko-polského přátelství

Davča Mikeš vítěz Junior Davis Cup hájící barvy Jihomoravského kraje

Kluci Mikešovi během podzimní přípravy s výběrem Východočeské oblasti

Mára Mikeš 1. místo čtyřhra na mezinárodním turnaji Tennis Europe U14 Liberec

Mára Mikeš 3. místo v deblu na Mezinárodním turnaji Tennis Europe v polské Pszczyně

Zhodnocení sportovní činnosti TK Světlá nad Sázavou za rok 2023

Rok 2023 byl pro Světelský tenis velice úspěšný. Oddíl má kolem 30 členů do 18let, o které se stará trenérský tým Rostislav Slavík, Soňa Mikešová, Alena Benešová, Marcela Vašáková. S tréninky dále pomáhají hráči družstva dospělých. 

Jaro odstartovaly soutěže družstev. Oddíl reprezentovaly 3 družstva. 

Družstvo babytenisu hrálo nejvyšší soutěž Východočeské oblasti, z které vítěz postupuje na MČR družstev. Naši babytenisté bojovali v Královéhradecké oblasti pět víkendů a to vítězně. V celé skupině nenašli přemožitele a postoupili do finálové skupiny, kde se utkali o postup na MČR s vítězem Pardubické skupiny. Toto finále nakonec prohráli. 

Sestava: Štěpán Benda, Elena Šlosrová, Štěpán Zatočil, Jakub Petr, Stella Doležalová

Družstvo minitenisu našich nejmenších reprezentantů, se utkalo v základní skupině Pardubické oblasti se třemi týmy. Ačkoliv to byla pro všechny první zkušenost v závodním tenisu, naši borci dokázali všechny porazit a skupinu vyhrát. Postoupili do semifinále a tudíž o boj na MČR družstev. Ačkoliv družstvo skolila marodka, vybojovalo krásné třetí místo.

Sestava: Tereza Strašíková, Radek Chlád, Jiří Šlosr, Albert Doležal

Družstvo dospělých se už tradičně zabydlelo v Pardubickém přeboru. Zde si vedlo velice úspěšně a obsadilo skvělé čtvrté místo.

Sestava: Zdenek Popek, Ivo Průša, Karel Doucha, Tomáš Cakl, Rostislav Slavík, Jan Ruml, František Boháč, Roman Novotný, Marek Mikeš, Martina Vašáková, Marcela Vašáková, Monika Strašíková

V roce 2023 náš oddíl měl docela početný zástup hráčů, kteří reprezentovali oddíl v turnajích jednotlivců. Naši maličký minitenisté se účastnili několika turnajů v rámci východních Čech a ne vůbec špatně. První zkušenosti a výhry už okusili a uvidíme, jak se jim povede ve starší kategorii.

Ve starší kategorii babytenis skvěle oddíl reprezentoval Štěpán Benda a Elča Šlosrová, kteří se nominovali na základě výběrových turnajů do Krajského centra tenisové mládeže v Třebíči. Štěpán Benda vybojoval na krajských přeborech třetí místo a postup na MČR jednotlivců. Zde se mu vedlo velice dobře. Po velikých bojích skončil na skvělém pátém místě. Obrovský úspěch. V této kategorii byli velice úspěšní také mladší tenisté Kubík Petr, Stellča Doležalová. Vybojovali několik vítězství na turnajích a získali mnoho tenisových zkušeností.

V kategorii mladších žáků náš oddíl reprezentoval Honzík Tourek a odchovanec Světelského tenisu David Mikeš. David hraje za TK Agrofert Prostějov, ale trénuje a připravuje se ve Světlé nad Sázavou. Jeho úspěchy v této kategorii jsou obrovské. Mistr ČR družstev mladších žáků, vítěz Junior DavisCupu, vítěz turnajů jednotlivců v rámci ČR a aktuálně 7. místo v žebříčku mladších žáků v ČR. 

V kategorii starších žáků si vede výborně Marek Mikeš. Jednička Východočeské oblasti starších žáků hraje jak turnaje v rámci ČR tak i mezinárodní turnaje ETA po celé Evropě. A daří se mu velice dobře. Největší úspěch zaznamenal vítězstvím mezinárodního turnaje ve čtyřhře v Liberci. Příští rok bude hrát za družstvo starších žáků TK Agrofert Prostějov.

Všem našim hráčům gratulujeme a přejeme další skvělé výsledky v nadcházející sezóně. TK Světlá nad Sázavou.

Družstvo dospělých, babytenisu a minitenisu v sezóně 2023.

Rozpis zápasů soutěže dospělých - pardubický krajský přebor

Rozpis zápasů soutěže baby tenisu - královéhradecký přebor

Rozpis zápasů soutěže mini tenisu - memoriál Zdeňka Kocmana

Naši hráči reprezentují světelský tenis v družstvech mladších žáků TK Prostějov a TC Chrudim, starších žáků TK Česká Třebová a dorostu za LTC Humpolec

Od 21. dubna 2023 jsou kurty v provozu. Přijďe si zahrát.

Zhodnocení tenisové sezóny 2022 TK SB Světlá nad Sázavou.

Sezóna byla velice úspěšná pro Světelský tenis.  Vedle bratrů Mikešových, kteří sbírají úspěchy v žákovských kategoriích a pomalu se rozkoukávají na poli turnajů mezinárodních se začínají prosazovat i mladší tenisté. Honzík Tourek se nominoval na MČR v kategorii Babytenis a úspěšně reprezentoval klub na turnajích po celé ČR. Vždy vítězně. Největší radost udělali klubu babytenisté Štěpán Benda a Elena Šlosrová. Účastnili se třech  nominačních turnajů v Třebíči a Žďáru nad Sázavou v kategorii Babytenis do Krajského centra tenisové mládeže v Třebíči. A oba byli úspěšní. Celkově se umístili na 2. místě a od ledna 2023 se stávají členy Krajského centra. 

Na tak malý oddíl jsou výsledky Světelských tenistů obdivuhodné. Kdo se může pochlubit dvěma svěřenci v Národním tenisovém centru Prostějov a dvěma svěřenci v Krajském tenisovém centru? Velké díky patří trenérům Soně Mikešové, Oleně Kasianenko a Rosťovi Slavíkovi, kteří se o mladé Světelské tenisty starají. Dále velké díky Kraji Vysočina za podporu pro Světelské tenisty.

S příchodem zimy se tenis stěhuje do haly.

 Na stránkách klubu byla aktualizována pravidla pro nadcházející sezónu 2023.

Ukončení sezóny

25. června od 17 hodin se koná na kurtech setkání hráčů a přátel tenisového klubu.

Přejeme hezké tenisové léto.

Zápasy na domácích kurtech:

dospělí - 30. 4., 14. 5., 4. 6. a 25. 6.

babytenis - 7. 5. a 28. 5.

Podhoubí světelského tenisu

Světelský tenis býval zejména v mládežnických kategoriích pojmem, ale v současné době v mistrovských soutěžích Českého tenisového svazu spíš živoří. Družstvo dospělých hraje několik let na chvostu krajského přeboru východních Čech a v mládežnických kategoriích žactva a dorostu nedá TK Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou družstvo dohromady. 

A tak nadějí pro příští sezony by měli být ti nejmladší. V kategorii babytenisu v loňské sezoně sbírali cenné zkušenosti na turnajích Štěpán Benda a Elena Šlosrová. Nejlepších výsledků dosáhli na kvalitním turnaji na Spartě Praha, kde oba skončili v silné konkurenci na 5. místě. Ostříleným hráčem v kategorii babytenisu je Jan Tourek, který na přeboru Východočeského kraje vybojoval ve dvouhře 3. místo. 

V kategorii mladšího žactva se prosazují bratři Marek a David Mikešovi. Dvanáctiletý Marek byl členem vítězného družstva Davisova poháru ČTS mladších žáků, tato soutěž se hrála stejným způsobem jako slavný mezinárodní Davis cup. Je semifinalistou Mistrovství České republiky ml. žactva ve čtyřhře a několikanásobným semifinalistou turnajů mladšího žactva nejvyšší kategorie A. Právem byl oceněn 23. března na galavečeru ankety Zlatý kanár v Přerově, kterou každoročně pořádá časopis Tenis s podporou Českého tenisového svazu. Pro zajímavost, hlavní cenu Zlatého kanára za rok 2021 získala Barbora Krejčíková. 

Desetiletý David byl v loňském roce členem vítězného družstva Mistrovství ČR TK Agrofert Prostějov v kategorii babytenis a Mistrem Moravy této kategorie a na celostátním žebříčku mladšího žactva se dokázal probojovat z 1500. místa do první stovky. Oba bratři jsou členy Národního tenisového centra TK Agrofert Prostějov, kam pravidelně dojíždí na tréninky.

-ze Světelského zpravodaje-

Zpráva o činnosti klubu v roce 2021 k nahlédnutí v sekci dokumenty.

12. listopadu proběhla valná hromada Tenisového klubu Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Rezervace kurtu v tenisové hale - sportovní zařízení města Světlá nad Sázavou

Starší verze našich stránek si můžete prohlížet pod záložkou ARCHIV.
key words: tenis, tenisový klub, tenisové kurty, Světlá nad Sázavou, sport, TK, Sklo Bohemia :key words

createdBy Tomcat 2018